fb

Zwroty i reklamacje

Zwrot towaru

Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami, bez podania przyczyny w terminie do 14 dni od dnia otrzymania towaru. W celu wykonania swojego prawa do odstąpienia od umowy muszą Państwo powiadomić o swojej decyzji w tej sprawie firmę: X-Moto.eu sklep & outlet motocyklowy z siedzibą – Karaś 44a, (14-200) Iława, e-mail: reklamacje@x-moto.eu,  tel. kom.: 512920414, 731344344 lub w drodze jednoznacznego oświadczenia woli (np. przy pomocy listu lub e-maila).
Uwaga: zastrzegamy zwrotu towaru w formie wysyłki za pobraniem - wszelkie paczki wysłane na koszt X-moto do naszego działu reklamacji nie zostaną odebrane.

Reklamacja

W celu przeprowadzenia prawidłowej i szybkiej reklamacji, prosimy o wypełnienie formularza druku reklamacyjnego i przesłania go wraz z zabezpieczonym produktem, dołączając dowód zakupu na adres: "dział reklamacji X-Moto, Karaś 44a, 14-200 Iława".
Ewentualne pytania proszę kierować na adres e-mail: reklamacje@x-moto.eu lub telefonicznie kom.: 665 410 386 (infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00).

Piki do pobrania

Oświadczenie zwrotu o odstąpieniu od umowy, druk wymiany oraz wzór reklamacyjny znajduje się pod poniższymi linkami:

www.x-moto.eu/pliki/druk_zwrot.pdf
www.x-moto.eu/pliki/druk_wymiana.pdf
www.x-moto.eu/pliki/druk_reklamacyjny.pdf

Regulamin

W celu przyspieszenia procesu, uprzejmie prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza odstąpienia od umowy lub sporządzenie i przesłanie jakiegokolwiek innego oświadczenie woli. 
W celu wykonania prawa do odstąpienia od umowy wystarczy wysłać powiadomienie o skorzystaniu z tego prawa przed upływem terminu na odstąpienie od umowy. 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, wykluczając koszty dostarczenia przesyłki, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy (pod warunkiem otrzymania od Państwa zwracanego towaru i uznaniu zasadności zwrotu). 
Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Zwrot towaru odbywa się na koszt kupującego (o ile sprzedający nie zaproponował, że sam odbierze zwracany produkt) w terminie nie później niż 14 dni od dnia w którym odstąpił od umowy. Kupujący ponosi tylko bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Zwrotom podlegają jedynie produkty których stan oraz stan oryginalnego opakowania umożliwia dalsze jego odsprzedanie. Niemożliwe są zwroty produktów noszących ślady użytkowania, naruszonych lub montowanych w pojeździe.