Dodatkowe ocieplacze dla motocyklisty

Dodatkowe ocieplacze dla motocyklisty

Dla najbardziej upartych motocyklistów koniec lata wcale nie oznacza końcówki sezonu na jednoślad. Jeżdżą oni swoimi jednośladami aż do późnej jesieni, dopóki planów nie pokrzyżują im ulewne deszcze, przymrozki lub śnieg. Często wtedy okazuje się, że pomimo profesjonalnego stroju do jazdy zdarza się im zmarznąć. Zwłaszcza ci początkujący z nich nie wiedzą o tym, że każdy dobry sklep z odzieżą motocyklowąma w swojej ofercie dodatkowe ocieplacze na różne części ciała.

Ręce i nogi

Na motocyklu szybko marzną dłonie. Dlatego też na chłodne miesiące warto zaopatrzyć się w specjalne zimowe rękawice do jazdy. Są one dodatkowo ocieplane, jeździ się w nich więc o wiele bardziej komfortowo. Jeśli chodzi o stopy, kluczowe są dobre buty. Warto kupić na jesień takie, które są ocieplane. Jeśli to dla nas za mało, należy kupić solidne, ciepłe skarpety. Niektórym motocyklistom marzną też łokcie i kolana. Na nich czekają w sklepach specjalne ocieplacze na te części ciała. Mało osób wie o tym, że zbyt częste zaziębianie kolan i łokci może prowadzić do poważnych chorób stawów. Ocieplacz skutecznie ochroni je przed wiatrem.

Głowa i ciało

Tu oczywiście bardzo istotna jest ciepła kurtka i spodnie (lub kombinezon). Zwłaszcza kombinezony są szczególnie doceniane w chłodne dni, kiedy każde podwinięcie się kurtki daje dostęp zimnemu powietrzu do naszego ciała. Z tego powodu wielu motocyklistów jeździ w pasach nerkowych. To bardzo szeroki, ocieplany pas, który ma za zadnie ochraniać krzyż motocyklisty właśnie przed takimi zdarzeniami. Część motocyklistów decyduje się na zakup termoaktywnej bielizny, którą zakładają pod zwykłe ubranie. Ci, którzy na co dzień nie jeżdżą w kominiarkach, zaczynają je doceniać właśnie w chłodne dni. Dzięki kominiarce z kołnierzem, a najlepiej z napierśnikiem, wiatr nie dostaje się pomiędzy kask a kołnierz kurtki i nie doskwiera kierowcy. Ci, którzy mają zwykłą, krótką kominiarkę, mogą dokupić sam kołnierz, który pełni funkcję „szalika” dla motocyklisty.