fb
Jak wybrać idealne buty na motocykl?

Jak wybrać idealne buty na motocykl?

Na motocyklu nie wolno jeździć w pierwszych lepszych butach. Jazda w adidasach czy klapkach jest oczywiście niebezpieczna, ale do tego niekomfortowa. Aby wygodnie prowadzić jednoślad należy zaopatrzyć się w wygodne obuwie, najlepiej w profesjonalnym sklepie dla motocyklistów. Jak wybrać buty idealne?

Przede wszystkim: wygodne do jazdy

Komfort to druga najważniejsza rzecz zaraz po bezpieczeństwie. To, że buty motocyklowe są mniej wygodne podczas chodzenia, nie ma większego znaczenia. Przymierzając swój rozmiar buta poruszaj więc stopą tak, jakbyś zmieniał biegi lub podpierał się podczas stania na światłach. Idealne buty na motocykl powinny być nieprzemakalne, ale oddychające. Bardzo ważne jest w nich solidne usztywnienie kostki. W razie upadku to delikatne miejsce będzie perfekcyjnie zabezpieczone. Dobre buty na motocykl są wzmacniane w miejscu, w którym stopą zmieniamy biegi. Dzięki temu obuwie nie niszczy się, a stopa nie odczuwa dyskomfortu nawet przy dość topornych w obsłudze motocyklach. Niektóre buty posiadają odblaski na tylnej cholewce. To oczywiście ich dodatkowy atut.

Styl

Producenci obuwia na motocykle dbają o fanów każdego typu jednośladu. Na pewno w ich ofercie znajdą coś dla siebie i fani motocykli turystycznych, i sportowych, i chopperów. Chociaż większość par jest czarna, coraz częściej można znaleźć modele np. z białymi wstawkami. Buty do jazdy najszybszymi motocyklami wyglądają bardzo nowocześnie, mają sportowy pazur. Miłośnicy chopperów pewnie zdecydują się na zakup czegoś, co będzie pasowało do skórzanych kurtek, frędzli i ćwieków. Dla nich zostało stworzone obuwie przypominające sztyblety lub glany, oczywiście z obowiązkowymi metalowymi  ćwiekami, blaszkami i napami. Zawsze należy pamiętać, że wygląd obuwia jest kwestią drugorzędną. Na pierwszym miejscu zawsze trzeba stawiać bezpieczeństwo. Buty muszą przede wszystkim chronić stopy motocyklisty, a dopiero później być częścią jego image.