fb
Tworzywo czy skóra?

Tworzywo czy skóra?

Motocykliści kompletujący swój pierwszy strój do jazdy często zastanawiają się, jakiego typu ubrania kupić. W sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli kurtek czy spodni, a skórzane zestawy przestały być zarezerwowane tylko dla chopperowców. Na co więc się zdecydować: tworzywo czy skórę?

To zależy!

Wybór odzieży powinien zależeć od stylu jazdy danej osoby. Ci, którzy jeżdżą dość ryzykownie i szybko, powinni stawiać raczej na kurtki, spodnie i kombinezony z tworzywa sztucznego. Mało tego – powinni również wybierać modele, które mają jak najwięcej wzmocnień i możliwość założenia wszelkiego rodzaju ochraniaczy pod nie. Tego typu ubrania często mają wstawione paski lub aplikacje z odblaskowego materiału, które sprawiają, że motocyklista jest jeszcze bardziej widoczny na drodze. Oczywiście dobrze jest sprawdzić przed zakupem możliwość wpięcia czy wypięcia dodatkowych podpinek, by móc ocieplić swoją kurtkę. Skórzana odzież motocyklowa jest bardzo wytrzymała, jednak nie aż tak bardzo jak ta, z niektórych tworzyw. Świetnie sprawdzi się przy wolniejszej, rekreacyjnej jeździe. Wybierając kurtkę również warto sprawdzić, czy można doczepić do niej podpinkę. Niektóre skórzane kurtki i spodnie można również spiąć w kombinezon – mają specjalne do tego celu dedykowane zamki.

Coraz większy wybór

Szukając stroju dla siebie warto poświęcić tej czynności trochę czasu. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele ciekawych modeli zarówno z tworzyw, jak i ze skóry. Z roku na rok na motocykle wsiada coraz więcej pań. Nie są on skazane już na luźne, męskie kurtki. W sklepach dla motocyklistów mogą kupić nawet spasowane w talii, podkreślające kształty kurtki, które w funkcjonalności  niczym nie ustępują męskim. Czasami warto poszukać sklepów posiadających dział outlet. Tam bardzo częstoi trafiają się prawdziwe perełki w rozsądnych cenach. Pamiętajmy, że na profesjonalnej odzieży na motocykl nie powinno się oszczędzać, gdyż w sytuacji kryzysowej może ona decydować o naszym życiu.