fb
Dla dzieci

Jazda na motocyklu może być dla malucha świetną przygodą. Nie ma dolnej granicy wieku dziecka przewożonego na motocyklu. Należy jednak pamiętać, że dziecko musi być przewożone na miejscu przeznaczonym dla pasażera, a jeśli ma mniej niż 7 lat, to maksymalna prędkość nie może przekraczać 40 km/h. Niezależnie od tego z jaką prędkością będziesz jech...

Jazda na motocyklu może być dla malucha świetną przygodą. Nie ma dolnej granicy wieku dziecka przewożonego na motocyklu. Należy jednak pamiętać, że dziecko musi być przewożone na miejscu przeznaczonym dla pasażera, a jeśli ma mniej niż 7 lat, to maksymalna prędkość nie może przekraczać 40 km/h. Niezależnie od tego z jaką prędkością będziesz jechał, dziecko musi posiadać kask motocyklowy. W żadnym wypadku nie może to być kask rowerowy! Dozwolone są wyłącznie atestowane modele przeznaczone do jazdy motocyklem. Rozmiar kasku należy dobrać do obwodu głowy dziecka. Warto wybrać model o niewielkiej wadze, ponieważ szyja dziecka jest jeszcze słaba. Wskazane jest również ubranie malucha w odpowiednie ubrania. Odzież motocyklowa dla dzieci wykonana jest z takich samych materiałów jak modele dla osób dorosłych, zapewniając tym samym maksymalną ochronę. Dostępne w naszym sklepiekurtki i spodnie motocyklowe są regulowane, więc „rosną” razem z dzieckiem i mogą być używane przez kilka sezonów.

Co z motosportem?

Dzieci wykazujące szczególne zainteresowanie jednośladami warto zapisać do „szkółki motocyklowej”, na przykład motocrossowej. Maluch pod okiem instruktorów będzie uczył się techniki jazdy i rozwijał swoje umiejętności. Poza treningami w klubie wielu rodziców decyduje się na zakup dziecku własnego motocykla, na którym może jeździć poza treningami. W takim przypadku również trzeba zadbać o odpowiednią odzież. Wyczynowa jazda na motocyklu zawsze może się zakończyć upadkiem, więc należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie ciała. Wysokiej jakości spodnie, kurtki i kaski motocyklowe dla dzieci znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy do zakupów!

Więcej

Dla dzieci 

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów